Porządek w szafce z przyprawami

     Stale narzekamy na brak czasu (co nas często frustruje), więc warto pomyśleć w jaki sposób się nie napracować, a posiadać ładny, czysty dom. W tym dziale postaram się pokazać moje patenty na wygodniejsze życie.

     W dzisiejszej odsłonie pojemniczki na przyprawy.

     Wielokrotnie kupujemy kolejne zioła, a ponieważ niezbyt ładne i niefunkcjonalne opakowania sklepowe mieszają nam się w szafce, to często nie wiemy, co mamy i niepotrzebnie je gromadzimy.

     Zastosowałam bardzo prosty sposób – pojemniczki szklane z korkami, podpisane wodoodpornym markerem, bo moim zdaniem tak jest schludniej i łatwiej je umyć. Kosztują one kilka złotych – te moje z lokalnej „hurtowni wszystkiego” za ok. 3zł. za sztukę. Dążę do prostoty, bo ozdobniejsze rzeczy łatwiej się kurzą, ale można zaszaleć z ładnymi etykietami, drewnem, koronką – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia… Nie mam w kuchni żadnych półeczek, ale jak ktoś lubi takie ozdoby, może poustawiać pojemniczki na półeczce. Tylko taka ekspozycja, niestety pięknie będzie zbierała tłusty kurz kuchenny i będzie wymagała częstszego sprzątania.
 
 

 
 

      Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami, ewentualnie do wrzucania fotek Waszych „przyprawników”, mam nadzieję, chociaż odrobinę zainspirowanych tym postem.

Zapraszam do dzielenia się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.