Sielskie życie

     Bardzo chcę się cieszyć, chociaż pogoda ostatnio mnie dobija… Dawno już doszłam do wniosku, że działam na baterie słoneczne…, a słońca ostatnio jak na lekarstwo… Nie napiszę niestety, że wstaję pełna energii, bardziej zmartwychwstaję,  szczególnie do pracy… ? i tyle marudzenia… Miało być pozytywnie, więc znajdziemy to nasze słońce w sielskich klimatach ?

     Przepraszam za brzydkie słowa, ale nie chcę przelukrować, nie jestem tylko słodką babeczką z polewą toffi i cukrową posypką.?

    Dzisiejszy post to moja tęsknota za wiosną, dzień staje się dłuższy, pierwsza kaffka na tarasie zaliczona i pierwsze rowerowanie po zimie również. Nasza radość niestety trwała krótko, więc dzisiaj trochę powspominam na fotografiach zeszłoroczną wiosnę i lato.
Wiosna kojarzy mi się z wsią, cudowną, spokojną, wcześniej mazurską, a teraz również mazowiecką. Oazą szczęścia, spokoju, moją ładowarką, która pozwala mi przetrwać w codziennych zmaganiach z rzeczywistością, nie zawsze pokrywającą się z moimi wyobrażeniami o idealnym życiu i pracy.

     Oprócz mojej własnej sielanki, nakręca mnie sielska seria – gazety „Sielskie Życie” i „Sielska Kuchnia” – cudownie wydane, na świetnym papierze, ze wspaniałymi fotografiami i artykułami. Uwielbiam te czasopisma, przypominają mi o moim sielskim dzieciństwie na Mazurach.

     Moja domowa przystań odcina mnie od niepotrzebnych nerwów, odstresowuje… A kawa i fajna gazetka powoduje, że znów mam zapał. Nie dajmy się wciągnąć w ten zimowo-nostalgiczny obraz za oknem, kupmy wiosenne kwiatki, albo poduszkę w wesołym kolorze. Ja np. dzisiaj załatwiłam sobie taki wiejski owies, będę z niego miała piękną zieloną trawkę na święta.

    A jutro mała sobota ?, czyli środa i może obudzi nas piękny wschód słońca.

    Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami w komentarzach. ?

P.S. Chciałam jeszcze dodać, że większość zdjęć, które zamieszczam na moim blogu jest mojego autorstwa. Dzisiejsze memy również wymyśliłam i wykonałam sama – mam nadzieję, że się Wam spodobają.

Pozdrawiam słonecznie, papa ?

Zapraszam do dzielenia się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.