Wojownik światła

        Wojownik światła to ja, to ty, to każdy z nas. Uwielbiam tą książkę, jest zbiorem świetnych, motywujących cytatów. Dzisiaj zapraszam na wybraną przeze mnie dziesiątkę, ale cały „Podręcznik wojownika światła” jest bardzo inspirujący. Obserwujcie również moją stronę na facebooku – niedługo pojawi się tam niespodzianka związana z tą książką.

        Wojownik światła to każdy z nas, normalny człowiek, który miewa w życiu lepsze lub gorsze dni, ale się stara… Stara się być dobrym człowiekiem i stara się przeżyć swoje życie jak najlepiej, bo mamy je tylko jedno i nie możemy zmarnować ani chwili, tym bardziej, że nie wiemy jak dużo czasu otrzymaliśmy.

        Nie powinniśmy się nikomu tłumaczyć, ale marzyć i spełniać marzenia, dążyć do realizacji naszych pragnień, ale też cieszyć się ze wszystkich etapów dążenia do celu.

        Wojownik światła może błądzić, bo czasami bez tego ciężko się czegokolwiek nauczyć, ale kiedyś w końcu trzeba tą naukę zastosować.

        Musimy być wytrwali, nie można się zbyt szybko poddawać. Zawsze będą chwilę gorsze i lepsze, ale jeśli jesteśmy cierpliwi, to w końcu osiągniemy sukces. Cierpliwość i wytrwałość jest ważna, ale jeśli widzimy, że nie udaje nam się dotrzeć do celu, to warto nieco zmienić kurs, nie trwać uparcie przy czymś, co nie działa jak należy.

        Wszystko czego doświadczamy, nie tylko dobre rzeczy, pozwala nam osiągać coraz więcej, powoduje, że każdego dnia jesteśmy bogatsi w wiedzę i troszkę pewniejsi swoich działań.

        Każdy z nas jest potrzebny, każdy robi coś innego i ma inne cechy. Ta różnorodność jest piękna. Kiedy wchodzimy w dorosłe życie, za wszelką cenę chcemy się dopasować, być tak jak inni. Nie tędy droga. To nasza indywidualność nas określa. Nie próbujmy też na siłę zmieniać innych.

        Możemy w życiu napotkać różne trudności, musimy mieć tego świadomość, ale nie mogą one nas blokować, bo w życiu nie ma nic za darmo. Ile włożymy trudu, taki osiągniemy sukces.

        Trzeba być konsekwentnym, bo tylko konsekwencja daje szansę na realizację pomysłów. Samo myślenie o czymś, czy półśrodki, nie pozwolą nam na rozwój. Jeśli nie wkładamy serca i sił w to co robimy, nie czekajmy na nagrodę, bo jej nie będzie.

        Najważniejsze jest, żebyśmy wiedzieli czego chcemy. Jeśli jesteśmy zdeterminowani, to prędzej, czy później osiągniemy nawet najtrudniejsze cele.

        Musimy się zaangażować w to co robimy, ale jeśli cel jest naszym marzeniem, to wszystkie te działania, które nas do niego przybliżają sprawiają nam przyjemność i dają nam olbrzymią satysfakcję.

        Trzeba żyć w zgodzie z samym sobą, nie starać się stale dostosowywać, bo wtedy nigdy nie będziemy szczęśliwi. A dlaczego właściwie mamy żyć tak jak inni? Jeśli postępujemy dobrze i nie robimy nikomu krzywdy, to spokojnie możemy iść własną drogą.

Zapraszam do dzielenia się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.